Radnice chce zakoupit pozemky v areálu koupaliště. Přibýt by tu mohly zábavní prvky pro děti

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Kroměříž chce jednat se státem o zakoupení pozemků v areálu koupaliště Bajda. Pokud by se to podařilo, radnice by ho chtěla oživit zábavnými prvky a vylepšit zázemí.

Město mělo o pozemky zájem už delší dobu, byly ale zatíženy církevními restitucemi. Na základně rozhodnutí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bylo ale řízení skončeno s tím, že pozemky zůstanou ve vlastnictví státu. Zastupitelé proto podali žádost o jejich úplatný převod.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kroměříž nežádá o bezúplatný převod z toho důvodu, že by v tomto případě mělo omezené možnosti pro nakládání s pozemky. „Bezúplatný převod by v současné chvíli znamenal, že by bylo město omezeno v dispozici, jakož i ve způsobu užívání těchto nemovitostí, nemohlo by například vybírat ani vstupné a v neposlední řadě by tyto omezující podmínky znamenaly zcela jistě problém v žádosti o případnou dotaci na opravu koupaliště,“ vysvětlila vedoucí právního odboru Ladislava Žiaková.

Areál by radnice ráda oživila některými zábavnými prvky a skluzavkami. „Dosud město investovalo pouze do technologií a samotných bazénů. Pokud se nám podaří získat zmíněné pozemky od státu, budeme moci vylepšit i zázemí areálu a instalovat zde také některé prvky, které zvýší atraktivitu koupaliště zejména pro děti,“ sdělil starosta Jaroslav Němec.