Strážníci v Ostravě sbírají každý den injekční stříkačky. Kolik jich prozatím sesbírali?

Foto: Městská policie Ostrava.

OSTRAVA – Místní strážníci se zapojují také do sběru použitých injekčních stříkaček a jehel. Od začátku roku jich sesbírali už 1031.

Strážníci použité jehly a stříkačky během vlastní pochůzkové činnosti v ulicích Ostravy. Největší část jehel a stříkačem strážníci sesbírali na základě oznámení od místních občanů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Nálezy jehel hlásí strážníkům mnohdy i samy děti. Ty jsou s touto problematikou seznamovány v rámci besed, které strážníci-preventisté realizují ve spolupráci s jednotlivými základními školami,” upřesňuje tiskový mluvčí strážníků Jindřich Machů.

V roce 2020 strážníci sesbírali celkem 3696 kusů stříkaček s jehlami. V porovnání s rokem 2019 ale v minulém roce došlo k nálezů poklesu téměř o třetinu.

“Strážníci jsou ke sběru použitých jehel nejen vybaveni, ale zároveň jsou proškoleni v postupu při sběru a manipulaci s tímto infekčním materiálem, který může být mnohdy nositelem řady infekčních chorob,” dále dodává tiskový mluvčí strážníků Jindřich Machů.

V případě, že uvidíte použité stříkačky či jehly, neváhejte zavolat na linku 156 a řídit se pokyny operátorů. Strážníci zdůrazňují, že by občané na použité jehly či stříkačky neměli sami sahat.