Strážníci zachraňovali dva zraněné muže

Ilustrační foto

BRNO – Pomocí nouzového tlačítka si zavolali nezávisle na sobě pomoc dva muži ve středním věku, kteří se ocitli v nesnázích. Strážníci jim přispěchali na pomoc, mladšího odvezla sanitka do nemocnice, starší se o sebe zvládl postarat sám.

V bytě v Novém Lískovci upadl sedmapadesátiletý muž na zem a nebyl schopný vstát. Strážníci operačního střediska přijali jeho signál vyslaný pomocí osobního alarmu. Na místo pak vyrazila hlídka vybavena rezervním klíčem přesně pro tyto účely. Vevnitř pak našla zraněného muže, který si stěžoval, že je malátný. „Kolegové si všimli, že má na hlavě krvácející zranění, které si způsobil při pádu o brýle,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Strážníci mu proto poskytli první pomoc a zavolali zdravotníky, ti muže po prvotním ošetření odvezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O pár hodin později pak hlídka vyrazila do řečkovického domu, kde potřeboval pomoct devětasedmdesátiletý muž. Seniora chytla náhlá bolest zad a nemohl se zvednout ze země. Již z venčí strážníci viděli, že klečí na zemi a nemůže se hnout, vstoupili proto dovnitř pootevřeným oknem. „Muž byl při vědomí, ale nehybný. Neměl vážné zdravotní problémy, ale kvůli zádům nemohl vstát,“ popisuje Skřivánková. Strážníci mu proto pomohli na nohy, senior jim poděkoval a dodal, že už se o sebe zvládne postarat sám.