Užijte si horu zábavy pro celou rodinu v ZOO Ústí nad Labem

Zebry Hartmanové
Zebry Hartmanové v zoologické zahradě Ústí nad Labem.

Od pondělí 12. 4. se po dlouhé době opět otevřely brány zoologických zahrad, čímž se znovu rozjasnily tváře nadšených dětí a jejich rodičů, kteří neváhají a vydávají se na výlety za poznáním nových druhů zvířat. Provoz zahrad je stále značně omezený a uzavřeny jsou pavilony a vnitřní prostory. I tak si ale můžete užít den plný zábavy s celou rodinou.

Dnes vás zveme na výlet do ZOO Ústí nad Labem, která je umístěná na svahu Mariánské skály východně od centra města. Před areálem ZOO na tomto místě stála soukromá ptačí rezervaces názvem Lumpepark, která byla založena již v roce 1908.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Po válce se v areálu začaly objevovat klece a pavilony se zvířaty a došlo k proměně na zoologickou zahradu. V 70. letech dosáhla zahrada velkého územního rozmachu, když se rozšířila na dnešních 26 hektarů. Začaly se stavět nové pavilony šelem, dvoupatrové exotárium, výběhy žiraf, nosorožců, slonů, zeber atd.

Exotárium
Exotárium v ZOO Ústí nad Labem.

Současná podoba zoologické zahrady

V dnešní době najdete v ZOO celkově 204 druhů zvířat ve více než 1000 kusech, z nichž je řada velmi vzácných. K nejúspěšnějším chovům patří chov zebry Hartmanové, která je v ZOO chována od roku 1975. Odchov se daří i u orangutanů bornejských, jelenů bělohubých nebo také u levhartů mandžuských.

Zahrada má dva vstupydolní v Drážďanské ulici a horní vchod v ulici Výstupní. V letních měsících je ve středu zahrady otevřena restaurace Koliba s minigolfem a u dolního vchodu najdete restauraci Savanu. Od roku 2007 se v areálu můžete svézt do horní části zahrady silničním vláčkem, který ocení zejména vaše ratolesti.

Horní vstup
Horní vstup do zoologické zahrady v Ústí nad Labem. Foto: Ladislav Černý

Pro děti je v ZOO hned několik dětských hřišť, z nichž největší je Dětský svět s laminátovými modely zvířat a Dětská ZOO, kde najdete dřevěný model tzv. Minivětruše. Kromě naučné stezky dinosaurů se můžete od roku 2008 projít také po naučné stezce Lumpepark s informačními panely. Tato stezka vám napoví, jak asi vypadal areál v době, kdy patřil Heinrichu Lumpemu a nacházela se zde ptačí rezervace.

Stezka dinosaurů
Naučná stezka dinosaurů v ZOO Ústí nad Labem.

Děti i dospělé jistě zaujme průchozí výběh lemurů kata, který je přístupný během letní sezóny. Můžete se také zajít podívat na venkovský dvorek, kde se zblízka setkáte s vybranými druhy domestikovaných zvířat.

Předváděcí akce

Snahou každé zoologické zahrady je zapůsobit na co největší množství malých i velkých návštěvníků, které nenásilnou formou seznamuje s rozmanitostí přírody a vysvětluje jim nezastupitelnou funkci zoologických zahrad. Kromě běžné prohlídky Ústecká ZOO nabízí návštěvníkům i další zajímavé akce, mezi které patří např. medový strom pro malajské medvědy nebo komentované krmení vybraných druhů zvířat. Některé předváděcí akce můžete vidět po celý rok, jiné pouze v letní sezóně.

Vstupné

Dospělí – 120 Kč
Děti, studenti, senioři – 60 Kč
Rodinné vstupné (2 děti + 2 dospělí) – 310 Kč

Sloni
Sloni v zoologické zahradě Ústí nad Labem.

 

Místo:

Kraj: Ústecký
Okres: Ústí nad Labem
Město: Ústí nad Labem

Kontakt:

Zoologická zahrada Ústí nad Labem

Drážďanská 23
400 07 Ústí nad Labem

Tel: +420 475 503 421
E-mail: zoo@zoousti.cz
Web: www.zoousti.cz