V Bohuslavicích budou vonět nové lípy

Lípa je považována za symbol národního stromu od roku 1948., foto: ilustr.

KONICKO –  V Bohuslavicích na Konicku vysadí alej lípy srdčité. Ta bude zdobit náves u kostela. Akci zaštítil Obecní úřad společně se Základní a mateřskou školou.

Lípa srdčitá je národním stromem České republiky od roku 1848. Před třemi lety byly lípy v rámci výročí sta let od založení republiky sázeny hromadně, v Bohuslavicích v této aktivitě pokračují i nadále.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nové lípy nahradí pokácené stromy v okolí kostela. Do akce, jež se nese v duchu iniciativy „Sázíme budoucnost“, se mohou kromě pořadatelů zapojit všichni. „Zveme všechny do dobrovolníky, kteří pomohou se samotnou výsadbou. Stačí si jen přinést pracovní rukavice a dostatek elánu. Věříme, že lípy budou zdobit Bohuslavice minimálně další století,“ lákají k účasti představitelé obce.

Do země se kopne už v pátek 23. dubna od 17.00 hodin. V případě nepřízně počasí se termín přesouvá na sobotní ráno, či pondělní odpoledne.