V kraji výrazně ubylo pozitivně testovaných, nemocnice hlásí úbytek hospitalizovaných

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Kraj zaznamenal více než třicetiprocentní pokles pozitivních případů covidu, pokles hospitalizovaných na JIP hlásí i většina nemocnic.

Podle krajské hygienické stanice je v kraji nyní 254 případů onemocnění covid-19 na 100 tisíc obyvatel, což znamená pokles o 33 procent oproti minulému týdnu. Na standardních lůžkách nemocnic je v kraji s covid diagnózou celkem 213 osob.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Co se týče pacientů na JIP a umělé plicní ventilaci, hlásí i zde většina nemocnic výrazný pokles. „Výjimkou je stále Nemocnice Nové město na Moravě, která má dlouhodobě plně obsazenu kapacitu intenzivní péče, stále se stará o 19 covid pacientů, dalších více než 60 osob je hospitalizováno v Novém Městě na Moravě na standardních lůžkách,“ uvedla vedoucí tiskového oddělení sekretariátu hejtmana Jitka Svatošová.

Probíhající antigenní testování žáků ve školách odhalilo tento týden (Po – Čt) 26 pozitivních dětí a 14 zaměstnanců. Provedeno bylo celkem 41 974 testů, z nich 903 bylo neprůkazných.

Všech dvanáct očkovacích center na Vysočině je připraveno na registraci další věkové skupiny, tentokrát 60+. Sociální služby v regionu hlásí téměř kompletní proočkovanost druhou dávkou u všech klientů, kteří měli o vakcínu zájem.