Vsetíňané budou testovat SOS tlačítka, město poté zavede službu pro zbytek

Ilustrační foto

VSETÍN – Celkem 11 seniorů bude po dobu 12 měsíců testovat speciální SOS bezpečnostní tlačítka. Po úspěšném ukončení testování město Vsetín plánuje zavést tuto službu i pro ostatní zájemce z řad dříve narozených.

„Možná se ptáte, proč tuto službu v době existence mobilních telefonů zavádíme. Výsledky analýz, dotazníků a zkušeností sociálních pracovníků či pečovatelů ukazují na to, že osamělí senioři i jejich rodiny preferují jednodušší zařízení, které je napojené na služebnu městské policie a mají je stále u sebe, což je důležité v případě náhlé zdravotní indispozice,“ vysvětlila místostarostka pro sociální oblast Simona Hlaváčová. V loňském roce proběhlo testování několika druhů zařízení, ať už v podobě hodinek nebo na zavěšení na krk. Jako nejjednodušší bylo vybráno tlačítko Seni Angel, se kterým se nyní senioři seznámí a začnou jej testovat. Na pilotní provoz bezpečnostních tlačítek přispěla vsetínská firma Austin Detonator, která bude hradit polovinu měsíčního poplatku, tedy 170 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zařízení je vybaveno SIM kartou, čidlem reagujícím na pád a hlavně nouzovým tlačítkem, které je napojeno na služebnu městské policie. Jakmile senior zmáčkne tlačítko nebo čidlo zaregistruje pád, služebna obratem dotyčnému volá. Hovor je spojen automaticky, nemusí se zvedat. Pokud zraněný nereaguje a neodpovídá, případně volá o pomoc, je k němu ihned vyslána hlídka, která zajistí vše potřebné.