Začíná registrace pro lidi od 60 let. Necháte se naočkovat proti covidu?

Zdroj: Shutterstock

PLZEŇSKÝ KRAJ – Jestli patříte do skupinz lidí ve věku 60+, přichází váš čas. Pokud máte zájem o očkování proti covidu, můžete se už registrovat! Centrální rezervační systém k očkování proti nemoci covid je vám k dispozici od pátku 23. dubna.

Dosud se mohli registrovat senioři od 65 let nebo lidé z vybraných prioritních skupin. Očkovací místa Nemocnic Plzeňského kraje mají pravidelné dodávky vakcín a dostatečné kapacity, aby se zájemci dostali k očkování ve velmi krátké době. Pokud mezi ně patříte i Vy, rádi vám poskytneme včasný termín. Stačí se zaregistrovat a vybrat si některé z níže uvedených OČM. Registrace se provádí přes internet. Návod k provedení registrace je níže. Pokud nemáte k dispozici internet, obraťte se na registrační infolinky.

374 780 960 – Pomáhá s registrací obyvatelům Plzně | PO – PÁ 9-15 hod

374 721 689 – Pomáhá s registrací obyvatelům zbylých částí Plz. kraje | PO – PÁ 9-15 hod

1221 – Poradenství a registrace k očkování pro celou ČR | denně 8-19 hod

Postup registrace a rezervace pro osoby starší 60 let
1. Registrace
Zadejte na webu CRS registrace.mzcr.cz své telefonní číslo.
Obratem vám na něj přijde čtyřmístný PIN, který pak zadáte do systému.
Otevře se vám formulář, do kterého vyplňte údaje o očkované osobě.
Vyberte si preferované očkovací místo – viz např. mapa vedle
Po provedení registrace čekáte, až vámi vybrané očkovací místo vypíše nové termíny očkování a pokud budete na řadě, systém vám zašle přes SMS výzvu k dokončení rezervace.

2. Rezervace
Jakmile obdržíte SMS s výzvou k provedení rezervace a s novým šestimístným kódem (PIN2) můžete provést na webu CRS rezervace.mzcr.cz rezervaci termínu očkování.
Pomocí čísla pojištěnce (zpravidla rodné číslo) a PIN2 se přihlaste do systému.
Vyberte datum a čas prvního očkování. Termín pro druhé očkování se vám automaticky vygeneruje podle typu očkovací vakcíny.
Rezervaci je třeba provést co nejrychleji, nejpozději však do termínu očkování nebo do 72 hodin od obdržení SMS výzvy.
Pokud z jakéhokoli důvodu neprovedete rezervaci včas, vrátíte se zpět do registrace a čekáte na novou SMS s výzvou z očkovacího místa.
Toto lze opakovat nejvýše dvakrát. Pokud ani potřetí nevyužijete výzvu k rezervaci termínu, registrace vám zaniká. Můžete si ale kdykoli později vytvořit novou.