Zaměstnanci firmy na okna se stali hrdiny všedního dne, když zachránili život

foto: ZZS JMK

BŘECLAV – Stalo se to poslední březnový den v Šitbořicích na Břeclavsku. Do výrobny oken přišel muž staršího věku, ale v průběhu návštěvy se mu zastavilo srdce.

Jak uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová, operační středisko záchranky vyslalo na místo lékařskou posádku, ale také tzv. first respondery, tedy hasiče a policisty, kteří jsou proškolení v poskytování první pomoci. Zaměstnanci firmy, které vidíte na fotce, neprodleně zahájili dle pokynů operátorky masáž srdce. „A nutno podotknout, že kvalitní. Zaslouží si velkou pochvalu. V masáži pak pokračovali policisté i hasiči, kteří dorazili na místo ještě před námi. My jsme pak na resuscitaci navázali a péči rozšířili. Muže bylo třeba zaintubovat, napojit na řízenou ventilaci, podali jsme léky. Zhruba po 45 minutách se nám spojenými silami podařilo oběh obnovit. Hezký pocit… děkuji všem, kteří pomohli. Muže jsme k další péči převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny,“ říká lékař Ondřej Havlíček, který společně s posádkou pacienta ošetřoval. Ten už je podle našich informací v domácí péči a zotavuje se. „Máme z toho radost a přejeme mu, aby se brzy zcela uzdravil. A hrdinům všedního dne posíláme velký dík. Byli jste skvělí,“ doplnila Michaela Boothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line