Magické stovky se ve středních Čechách zatím nedosáhlo. Všechny děti do škol a školek od pondělí nemohou!

Foto: archiv

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Pandemie ve středních Čechách ustupuje.  Ve středu 21. 4. hygienici zaznamenali vůbec nejmenší počet nových případů 260, za čtvrtek se počet nakažených lehce navýšil na 302. Optimistický trend posledních 2 týdnů však podle nových pravidel zatím návštěvu škol a školek všem věkovým skupinám neumožní.

Klíčovým ukazatelem pro rozvolňování je podle nových, zdravotníky podpořených vládních pravidel přírůstek případů nákazy covidem-19 za týden, takzvaná týdenní incidence. V kraji, kde je pod 100 případů na 100 tisíc obyvatel, se od pondělí 26. dubna otevřou mateřské školky, dětské skupiny a lesní školky ve všech věkových skupinách. Ve Středočeském kraji incidence 143 k dalšímu uvolnění zatím nestačí.

Výskyt nákazy koronavirem se ve středních Čechách v poslední době objevil v 35 školských zařízeních. Jedná se o 23 základních škol, devět mateřských, dvě střední školy a učiliště a jednu dětskou skupinu.

V současné době splňují podmínky pro uvolnění Karlovarský a Královéhradecký kraj. V obou případech je incidence blíže k padesáti případům než ke stovce.