Motorkář jel bez nasazené přilby. Tři tvrdé nárazy ho stály život

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – Za úmrtí čtyřiačtyřicetiletého muže, který seděl za řídítky motorky značky KTM 690 Enduro, stojí pravděpodobně jeho rychlá a riskantní jízda v obci Merklovice. Přesná příčina nehody je však ještě předmětem dalšího vyšetřování policistů.

Ke smutné události došlo, jak nyní potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová, tento čtvrtek v pět hodin odpoledne. Motorkář jel ve směru od Vamberka a při průjezdem levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo silnici. Tam narazil u rodinného domu do sloupku oplocení, hned poté následoval náraz do pouliční lampy a poslední třetí náraz byl do zaparkovaného osobního auta značky Audi A6.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Čtyřiačtyřicetiletý muž byl s vážným zraněním letecky transportován do Fakultní nemocnice Hradec Králové, tam bohužel o pár hodin později podlehl svým zraněním. Nikdo jiný na místě naštěstí nebyl zraněn. „U zemřelého muže byl z důvodu zjištění návykových látek nařízen odběr krve. Technickou závadu, jako příčinu nehody, nebyla na místě zjištěna. Škodu na motorce byla odhadnuta na 30 tisíc a na autě 10 tisíc korun,“ říká k tragické události mluvčí.