Hasiči zachránili ze zakouřeného bytu ve Zlíně dospělého s dítětem

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍN – Noční požár ve Zlíně málem skončil neštěstím. V neděli večer krátce před desátou hodinou začalo hořet v bytě na ulici 2. května. Podle oznamovatele se uvnitř mohli nacházet lidé.

K požáru okamžitě vyrazily tři jednotky hasičů. „Po příjezdu na místo události provedli hasiči násilný vstup do bytu pomocí hydraulického klínu a zároveň rozvinuli útočné vedení až do osmého patra. Při průzkumu byla v zakouřeném bytě objevena jedna dospělá osoba a jedno dítě. Oba byli vyvedeni ven a předáni přivolané posádce zdravotnické záchranné služby,“ popsal mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo obě osoby zachránit včas. „Podle zjištěných informací požár vznikl při vaření na plotně a naštěstí se dál nerozšířil. Zakouřený byt byl přirozeně odvětrán, a po předání místa události se jednotky vrátily na své základny,“ dodal Řezníček.