Po několika dnech, co opustil brány věznice, začal opět krást. K dvaceti trestním záznamům se připíše další

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – To, že už seděl v kriminále, nebylo pro sedmatřicetiletého muže zřejmě žádné poučení. Nyní se do něj vrátí, za krádeže v rodinném domě, realitní kanceláři a osobním vozidle a to nejspíše na tři roky.

Jak nyní potvrdila tisková mluvčí policistů Iva Kormošová, tento týden byl 37letý muž obviněn ze strany jičínských policistů za porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. Muž na začátku března vnikl pozdě v noci do jednoho rodinného domu v Jičíně, kde byl však vyrušen majitelem nemovitosti. Toho probudilo v obýváku rozsvícené světlo, zloděj moc času na lup neměl a tak ukradl jen sluchátka za zhruba 250 korun a utekl. „V ten samý den se vloupal do sídla jičínské pobočky jedné realitní kanceláře, odkud po rozbití skleněné výplně okna odnesl různé věci, jako fotoaparát, dataprojektor, nabíječku, paměťové karty a další věci,“ říká mluvčí. V realitce našel také peníze, svým lupem způsobil škodu za více než 30 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Neuběhl ani měsíc od těchto dvou událostí a vloupal se do osobního auta, které bylo zaparkováno na ulici v Jičíně. Z vozidla ukradl parfém, sluneční brýle, sportovní batoh, oblečení, notebook, telefon a další věci v celkové hodnotě za skoro 30 tisíc korun. Na více než 12 tisíc korun byla vyčíslena škoda na autě, které násilným vloupáním poškodil.

Policisté proklepli evidence a zjistili, že obviněný muž byl v půlce února propuštěn z valdického vězení, kde si opykával tří letý trest, mimo jiné i za krádež. Dále vyšetřovatelé zjistili, že v rejstříku trestů má muž celkem 20 záznamů, většinou za majetkovou trestnou činnost.

Některé z ukradených věcí se našly u obviněného muže v jeho pokoji na ubytovně. Další věci byly přes další lidi nabízeny na internetu k prodeji. „Zajištěné odcizené věci budou vráceny majitelům. Pokud soudce uzná muže vinným, může se vrátit do vězení až na 3 roky,“ dodává mluvčí.