S batohem plným léků na přípravu drog prchal před celníky

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

NÁCHODSKO – Šestadvacetiletý muž bez řidičáku a s nějakým tím vroubkem okolo drog si myslel, že dobře nakoupil a uvaří pervitin. Podcenil však schopné celníky a služební fenu Bonny.

Jak nyní potvrdila mluvčí celníků Jitka Fajstavrová, mladý muž české národnosti se v minulých dnech snažil uprchnout královéhradeckým celníkům pracujícím v polském příhraničí. Jel na motocyklu značky Honda a jakmile příslušníky spatřil, tak se dal na úprk. Celníci, výborně se orientující v terénu, stíhali muže po polní cestě a očekávali jeho příjezd na předpokládaném místě trasy. Muž na kraji pole opustil svou motorku a dal se na útěk směrem k vlakovému nádraží. Na výzvy celníků, aby zůstal stát nereagoval a utíkal dál. Mladého muže příslušníci dopadli u autobusové zastávky v Meziměstí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Po ztotožnění muže obdrželi celníci prostřednictvím operačního centra informaci o vysloveném zákazu řízení všech motorových vozidel, na základě lustrací dále zjistili, že pro orgány činné v trestním řízení není v oblasti drogové trestné činnosti neznámou osobou,“ říká mluvčí. Muž, který těsně před dopadením odhodil batoh, si zřejmě naivně myslel, že se zbavil důkazního materiálu, to se však přepočítal. Speciálně vycvičená fena Bonny na vyhledávání drog, našla batoh velmi rychle a to pod podvozkem zaparkovaného minibusu. Batoh ukrýval 200 tablet léků Apselan. Látka pseudoefedrin, která je v léku obsažena je drogově závislými zneužívána k výrobě pervitinu.

„Za přečin výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu hrozí muži trest odnětí svobody až na pět let, peněžitý trest, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ dodává mluvčí.