V Brně unikla voda do podzemí. Velká část centra Brna zůstala bez vody

zdroj: HZS JMK

BRNO – V sobotu ráno zaměstnal několik desítek hasičů masivní únik vody do podzemních kolektorů ve středu Brna. Čerpání vody trvalo desítky hodin, kdy zůstala bez vody asi třetina Brna.

Krátce před půl devátou dopoledne hasiči vyslali jednotky na ulici Ponávka v Brně, kde mělo dojít k významnému úniku vody do podzemního kolektoru. V kolektoru před nemovitostí Koliště 57 došlo k havárii na vodovodu průměru 50 centimetrů. Průzkumem a konzultací se zaměstnanci vodáren a technických sítí hasiči zjistili, že voda je uvnitř kolektorů v délce několika stovek metrů. Odhadem se jednalo o několik tisíc kubíků vody. Kolektory jsou v místě přibližně 35 metrů pod povrchem země, což výrazně zkomplikovalo výběr vhodných čerpadel. Hasiči nakonec vodu odčerpávali ze dvou míst vzdálených asi 600 metrů. Energetici zajistili odpojení vysokonapěťových rozvodů v podzemí a zaměstnanci vodáren zastavili přívod vody. Během čerpání hladina klesala jen velmi pomalu.  Před 17. hodinou jednotky činnost na místě ukončily. Žádné bezprostřední ohrožení již na místě není. V dalším čerpání pokračovali zaměstnanci Technických sítí Brno. „Na celé akci se podílelo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.,“ uvedl v sobotu večer mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line