V Zábřehu hořelo na ubytovně. Hasiči zachránili 12 lidí

ZÁBŘEH – V pátek večer byl nahlášen požár na ubytovně v Zábřehu. Hasiči zjistili, že hoří jeden z pokojů. Současně s hasebními pracemi vyhledávali v silně zakouřených místnostech obyvatele domu a vyváděli je ven. Takto zachránili 12 lidí.

„Náročný zásah v členitém a rozlehlém objektu ubytovny mají za sebou hasiči v Zábřehu. Hořel zde jeden z obydlených pokojů i jeho vybavení,“ informovala krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Požár byl na krajské operační středisko hasičů nahlášen v pátek těsně před 20. hodinou. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří jeden z pokojů v rozsáhlém dvoupodlažním domě. Hasiči začali požár ihned hasit a současně v silně zakouřeném a členitém objektu s minimální viditelností vyhledávali po jednotlivých pokojích obyvatele domu a vyváděli je ven. Díky rychlému zásahu nedošlo k žádnému zranění. Někteří obyvatelé se evakuovali samovolně, jednoho museli hasiči sundat ze střechy pomocí výškové techniky. Celkově museli pečlivě, ale velmi rychle prohledat 35 pokojů. Takto zachránili 12 lidí, celkem bylo evakuováno 52 lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Požár vznikl v jednom pokoji, který shořel v celém rozsahu včetně vybavení. Plameny dostali hasiči pod kontrolu během necelých 30 minut. Pak ubytovnu odvětrali a pak se mohli lidé vrátit do svých pokojů. Náhradní ubytování nebylo nutné zajišťovat. „Náročný zásah po celou dobu probíhal v dýchací technice. Komplikovala jej rozlehlost a členitost dvoupodlažního objektu, množství osob i pokojů, silné zakouření s minimální viditelností, která ztěžovala orientaci nejen hasičům, ale také místním obyvatelům,“ upřesnila krajská mluvčí. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s kriminalisty. Škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun.