Cizinci neudrželi chladnou hlavu a bodali noži do svých obětí

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇSKÝ KRAJ – Před několika dny to v Plzeňském kraji vypadalo jak na divokém východě. Hned ke třem případům napadení nožem mezi skupinkami cizinců totiž vyjížděli zdravotničtí záchranáři během pouhých čtyř dnů. Napadení museli být ihned převezeni do nemocnice, kde bojovali o své životy.

První případ se udál minulou sobotu v Domažlicích v Masarykově ulici před nechvalně známou ubytovnou. Pohádali se tam dva Rumuni, kdy starší z horkých hlav se rozhodl vše vyřešit s nožem v ruce. „Asi šedesátiletý muž vrazil bodnou zbraň o téměř čtyřicet let mladšímu sokovi do hrudníku. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři i policisté. Přestože byl mladík celou dobu při vědomí, povolal zasahující lékař vzhledem k mechanismu úrazu na místo vrtulník letecké záchranné služby, který zraněného transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni,“ vylíčil pracovník záchranky Vítězslav Sladký.

Ještě hůře skončil téměř v totožnou dobu jen o den později mladý Ukrajinec. Toho rovněž po hádce a patrně ze žárlivosti napadl na parkovišti u Tesca v Sušici další cizinec z Rumunska. „Přestože i tentokrát byl původně ohlášen záchranářům pacient při vědomí, muž následně vlivem zranění v oblasti břicha zkolaboval, musel být napojen na umělou plicní ventilaci a rovněž letecky transportován v kritickém stavu na Emergenci FN Plzeň,“ dále pokračoval Vítězslav Sladký.

O pouhé dva dny později, v úterý 20. dubna, došlo v dalšímu závažnému napadení. Tentokrát v areálu kdysi luxusního Hoteu CD v Plzni, který nyní funguje jako ubytovna. Policisté zde řeší nejrůznější incidenty a rvačky poměrně často. „V osudné úterý kvečeru zde družka napadla šestačtyřicetiletého cizince, kterému nožem způsobila vážné zranění. I on skončil ve Fakultní nemocnici v Plzni,“ dále uvedl pracovník záchranky Vítězslav Sladký. „Všechny tři incidenty se odehrály mezi cizinci, a za bílého dne. Všichni pachatelé byli zadržení na místě konfliktů a následně obvinění z vraždy ve stádiu pokusu, za níž hrozí trest odnětí svobody v délce 10 – 18 let,“ dodal.