Cyklisté, těšte se! Cyklobus Beskydy začne pravidelně vyjíždět z Rožnova

Ilustrační foto

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Nové cyklobusy na Pustevny, Bílou a Bumbálku začnou od 1. května pravidelně jezdit z Rožnova pod Radhoštěm. Cyklisté se tak pohodlně budou moct svézt do hor i s kolem. Spoj je třeba si rezervovat předem.

Cyklisté mají na výběr dvě možnosti. O víkendech a během svátků budou z Rožnova do Beskyd jezdit dva spoje denně, jeden na Pustevny a druhý na Bumbálku a Bílou. V pátek zas mohou zamířit na Pustevny. O prázdninách v červenci a srpnu pojeden spoj na Bílou i každý pracovní den. Každý pátek mimo července a srpen bude zpáteční linka jezdit z Pusteven, o víkendech, svátcích a během celých prázdnin z Bílé. V takovém režimu bude cyklobus Beskydy fungovat až do konce září.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Autobus s cyklopřívěsem pojme minimálně 24 jízdních kol. Místo na kolo je třeba si zarezervovat předem, což je možné provést na všech předprodejních kancelářích AMS a na webových portálech e-jízdenka a IDOS. Jízdní řád cyklobusu rovněž naleznete na webu.

Rožnovská radnice uzavřela smlouvu s veřejným dopravcem společně s dalšími čtyřmi městy. Za tři roky provozu by mělo město Rožnov pod Radhoštěm přepravci zaplatit necelých 98 tisíc korun. Do projektu jsou kromě Rožnova zapojena také města Kopřivnice, Příbor, Frenštát pod Radhoštěm a Nový Jičín, kde linka do Beskyd začíná.