Další udání, strážníci opět řešili otevřenou zahrádku

Chybí vám normální provoz restaurací? foto: ilustrační

PROSTĚJOV – Oficiálně otevřená výdejová okénka restaurací jsou lege artis. Lidé se zde mohou občerstvit při svých zdravotních procházkách a hojně toho využívají. Tím dávají podnikatelům v pohostinství naději přečkat zlé časy alespoň s kapkou prosperity a lidské důstojnosti.

Některé restaurace ale zapomínají, že okénky to začíná i končí a konzumace v interiérech, ani exteriérech není přípustná. Strážnici se s případy, kdy je v provozu takzvaná zahrádka, setkávají opakovaně. Na porušování předpisů je upozorňují sami všímaví spoluobčané.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Své o tom ví Městská policie v Prostějově. Na udání vyjíždí opakovaně. A najisto jeli i minulý týden. „Na místě určení zjistili, že je v provozu venkovní posezení. Na zahrádce se nacházelo patnáct sedících osob a popíjeli různé nápoje,“ potvrdil mluvčí František Adámek.

Prostor zahrádky nebyl žádným způsobem označen, že je mimo provoz a nad stoly byly dokonce roztažené slunečníky. „Hlídka kontaktovala obsluhu, upozornila ji na platné mimořádné opatření a aby zajistila vhodným a dostatečně viditelným způsobem uzavření zahrádky. Provozovatel občerstvení přislíbil sjednání nápravy. Zjištěná protiprávní jednání byla zadokumentována a budou oznámena příslušnému správnímu orgánu pro porušení zákona o mimořádných opatření při epidemii,“ dodal Adámek.