Kradl už čtyři dny po propuštění z vězení. Teď se tam může vrátit na další tři roky

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Třicetiletý bezdomovec opustil brány věznice poslední březnový den, kde si odpykával šestý trest odnětí svobody. Na svobodě ale vydržel jen chvíli. Už čtvrtý den po propuštění kradl a koncem minulého týdne skončil ve vazební věznici v Olomouci.

První dny muž procházel Otrokovicemi a přespával, kde se dalo. „V jedné ze zastřešených zahrádek u restaurace si vyhlédl deky a podsedáky. Zdálo se mu, že by se mu při nocování hodily, proto je ukradl a zároveň na zahrádce vypil několik lahvových piv, která zde obsluha vyřadila. Škoda, kterou odcizením způsobil, činí necelé dva tisíce korun,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Čtrnáct dní na to značně opilý ukradl v prodejně v Otrokovicích tři lahve vína za téměř 400 korun. Vložil si je do batohu a prošel pokladnami, kde ho zastavil pracovník ostrahy. „Dechová zkouška u lupiče ukázala hodnotu téměř dvě a půl promile alkoholu, skončil proto v protialkoholní léčebně v Kroměříži,“ dodala Kozumplíková.

Následující den ho policisté převezli do policejní cely. „Po nezbytných úkonech trestního řízení podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby, který soudce okresního soudu akceptoval. Sedmkrát trestanému muži nyní hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky. Ke svému jednání se přiznal,“ uzavřela Monika Kozumplíková.