Kradli maso a tabák, zneužili k tomu vlastní dítě

Ostraha zafungovala znamenitě. foto: ilustr.

PROSTĚJOV – Možná je k tomu donutil hlad, možná nedostatek peněz. V tuto chvíli je jisté pouze to, že zlodějský pár využil ke svému lupu pětileté dítě. Za svůj čin se budou odpovídat nejen přestupkové komisi, ale také sociálce.

Dopady koronavirové krize mohou dopadat na lidi tak silně, že nemají dostatek peněz ani na základní fyziologické potřeby, jako je obstarání si jídla. Přesvědčila se o tom ostraha jednoho z prostějovských supermarketů, která dvojici vytipovala opakovaně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při první krádeži šel pár po tabáku a klaplo to. Žena totiž z balení tabáku odstranila čárový kód a poté jej vložila své pětileté dceři do kapsy od bundy. Muž jí pomáhal a svým tělem maskoval krádež takovým způsobem, aby nešla vidět. Z prodejny se jim podařilo odejít i s ukradenou věcí. Jejich počínání ovšem zachytil kamerový systém.

Pomyslně se „namlsali“ a zkusili to znovu. Scénář byl stejný, akorát místo kuřiva ukradli maso a schovali ho do tašky. „Po projití pokladní zónou byli zastaveni ostrahou obchodu, která jejich veškeré jejich počínání pozorně sledovala. Dvojice odcizila zboží v celkové hodnotě 717 korun,“ sdělil mluvčí strážníků František Adámek.

Jednačtyřicetiletý muž i jednatřicetiletá žena jsou podezřelý z přestupku proti majetku. Celá událost byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání a také odboru sociálně právní ochrany dětí.