Malý zoopark s velkými zážitky. Vítejte v Zelčíně!

Zdroj: Zoopark Zelčín

Už jste někdy šli na procházku s kozou na vodítku? Chcete zažít neobyčejné setkání se domácími zvířaty? Přijďte do Zooparku Zelčín nedaleko Mělníka ve Středočeském kraji. Najdete tu farmu, velkou tak akorát, kde si můžete nejen pohladit a nakrmit zvířátka, ale třeba se i svézt na koni.

Zoopark plný zážitků – pohladíte i nakrmíte

Mezi řekou Vltavou a Vraňansko-hořínským plavebním kanálem je malá vesnička Zelčín se zooparkem. Na této malé farmě žije celá řada domácích zvířat, která kdysi bývala běžnými obyvateli na statcích. Zoopark se snaží svým návštěvníkům, především dětem, nabídnout zajímavé zážitky v jejich společnosti. Uvidíte jak se zvířata chovají, jak se krmí, jak se o ně pečuje. Také si je sami můžete pohladit i dát potravu (granule z automatu). Farmu obývají kozy, ovce, osel, prasátka, krávy, slepice, husy, králíci i kočky. Žijí tu i exotičtější druhy jako např. pštrosi emu nebo lama alpaka.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Zdroj: Zoopark Zelčín

Krása fjordských koní – zážitek ze sedla

Chloubou zooparku je chov fjordských koní. Víte, že ze všech moderních plemen koní se fjordling nejvíce podobá divokému koni Převalského nebo koním z doby ledové? Uchoval si mnoho z houževnaté síly divokých předků, jakož i jejich plavé zbarvení s tmavým úhořím pruhem na hřbetě a často také zebrování na nohách. Na rozdíl od divokých koní má však fjordling hřívu a ohon částečně se stříbrným nádechem.

Do kolečka dokola… pro malé děti je v zooparku připraven okruh pro vodění na koních. K dispozici je také nástupní rampa pro handicapované, aby si na koníka mohli sednout v rámci hipoterapie. Pro bezpečí děti jsou k dispozici přilby.
I větší děti a dospělí si mohou užít v jízdy na koních s trenérem (v jízdárně). Pro zdatnější jezdce farma poskytuje vyjížďky s doprovodem do krásné přírody podél břehu Vltavy.

Zdroj: Zoopark Zelčín

Tip na další výlet do Zelčína

Chtějí děti zažít táborový pobyt na netradičním místě? Zoopark je nabízí pro děti různých věkových kategorií, najdete tu jak letní tábory, tak i mimosezonní.

Turistické informace

Součástí Zooparku Zelčín je i útulný hostinec U Bedřicha. Je zde možnost venkovního posezení, pro děti pískoviště a prolézačky. Pravidelně se tu konají různé akce, zaměřené zejména na rodiny s dětmi.

Obec Zelčín se nachází kousek od Mělníka, cca 25 minut jízdy autem z Prahy po dálnici D8. Zoopark je otevřen celoročně, každý den včetně svátků, od 11:00 do 19:00 hodin.

Místo

Kraj: Středočeský
Okres: Mělník
Obec: Hořín – Zelčín

Kontakt

Zoopark Zelčín
Zelčín 1, 276 01 Hořín
tel.: +420 777 334 062
e-mail: info@zooparkzelcin.cz 
www: zooparkzelcin.cz 

Zdroj: Zoopark Zelčín
Zdroj: Zoopark Zelčín