Mladí v Kopřivnici tráví čas před skvostem místní architektury, město nemá náměstí

Foto (raš): SK8 & RAP před Ringhofferovou vilou

KOPŘIVNICE / NOVOJIČÍNSKO – Nikdo se nediví, že si mladí lidé v Kopřivnici vybrali jako esteticky nejzajímavější místo pro trávení času ve městě právě kultivovaný prostor před krémově bílou vilou bývalého továrníka Schustaly.

Kopřivnice se sice může historicky pochlubit obrovskou prosperitou díky místnímu rozmachu v oboru strojírenství a dopravy, město navíc bylo, je a bude velkým turistickým lákadlem díky muzeu automobilů Tatra, či nedalekému Štramberku. Přesto v Kopřivnici dlouhodobě i tristně chybí vyhovující náměstí či pěší zóna, kde by lidé mohli, a hlavně chtěli, smysluplně trávit čas.

Foto (raš): Vilu z roku 1892 v centru Kopřivnice původně vlastnil továrník Adolf Schustala. Později se majitelem stal tehdejší vlastník automobilky František Ringhoffer, po němž vila dnes nese jméno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dobrou zprávou je, že se Kopřivnice ve 21. století nejspíš takového prostranství nakonec dočká. Současné vedení města totiž konečně ve věci zvelebení centra a životního komfortu občanů, pohnulo stojatými vodami a loni na podzim vybralo zhotovitele veřejné zakázky Revitalizace centra města Kopřivnice III, na jehož dodávku již s dodavatelem Geosan Group mělo v prosinci 2020 podepsat smlouvu o dodávce stavby. Ta by měla začít letos a potrvá do roku 2023.

„Stavba začne zakrytím potoka Kopřivničky, následovat bude oprava ploch podél obchodních domů a současné hlavní pěší zóny. Dále bude upravena plocha stávajícího parkoviště pod zelným trhem a travnaté území mezi kulturním domem a Tatrovankou,“ uvedla mluvčí města Lucie Macháčková.

Vizualizace pěší zóny v centru Kopřivnice – Současné vedení města pohnulo stojatými vodami a letos začne revitalizovat centrum.

Vedle letošního velkolepého otevření nové budovy Technického muzea Tatra Kopřivnice, které zde za pouhé dva roky a 173 miliónů korun vybudoval Moravskoslezský kraj, se snad konečně podaří i samotnému městu Kopřivnici proměnit svou tvář do podoby a nároků, které na život klade 21. století. To jistě ocení nejen obyvatelé města, ale i turisté, kteří v hezkém centru po opravě najdou motivaci se ve městě zdržet o chvíli déle, než jen kvůli exponátům místních muzeí.

Foto (raš): Kopřivnice – Ringhofferova vila