Muž v Husovicích obtěžoval obyvatele pálením odpadu, hrozí mu pokuta

Ilustrační foto

BRNO – Na nesnesitelný zápach si stěžovali obyvatelé Husovic v sobotu večer na linku 156. Ten pocházel z doutnající plochy, na které jeden z místních pálil odpad. Hrozí mu nyní stotisícová pokuta.

Kvůli valícímu se kouři si husovičtí nemohli za celý den ani vyvětrat, obrátili se proto na městskou policii. Na místo dorazili strážníci, kteří na jednom z pozemků uviděli rozsáhlou doutnající plochu. Byla velká čtyři čtvereční metry, stoupající kouř byl velmi hustý a z odpadu vylétávaly jiskry. Jelikož měla hlídka obavy, že by mohla chytnout i okolní tráva a rostliny, zavolala majiteli. „Do telefonu jim tvrdil, že ohněm likvidoval jen zahradní odpad a pálení měl předem domluvené s hasiči. Ujistil je také, že místo jen dohořívá a vyloučil možnost, že by ho jel uhasit,“ dodává tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muže nezajímaly ani námitky majitelů okolních pozemků. Strážníci zjistili, že v ohni skončily mimo jiné plasty a OSB desky. Na místo byli přivoláni hasiči a dorazil i jednašedesátiletý vlastník parcely. Hasiči neměli o jeho pálení povědomí, i když muž tvrdil něco jiného. Brněnská vyhláška navíc nedovoluje v Husovicích pálit odpad v sobotní den. Dotyčný nebyl schopný oheň uhasit, museli to za něj udělat hasiči. Strážníci případ postoupili správnímu orgánu, kde muži hrozí stotisícová pokuta.