Na prach opilá matka se zhroutila vedle kočárku, třásla se a zvracela

Ilustrační foto

BRNO – K případu těžce opilé ženy, která měla na starost své dítě, vyjížděli v sobotu večer brněnští strážníci do Žabovřesk. Matka je nyní v péči lékařů a dítě si převzal jeho otec.

Svědci hlídce vypověděli, že mladá matka se najednou sesunula vedle kočárku a zůstala sedět na zemi. Strážníci vyrazili ženě na pomoc a zjišťovali, jak na tom je a jestli pila nějaký alkohol. Ona jim odvětila, že si dala dvě deci vína a o své dvouleté dítě se dokáže postarat. „O jejích slovech měli však muži zákona pochybnosti. Třiatřicetiletá žena se třásla, začala plakat a nebyla schopná komunikace,“ popisuje sled událostí tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Provedená dechová zkouška ukázala 3,5 promile alkoholu v krvi. Strážníci proto zavolali záchrannou službu a při čekání museli ženu podpírat a poskytnout jí první pomoc, jelikož se hroutila k zemi, třásla se a zvracela. Zdravotníci ženu na místě ošetřili a sanitkou odvezli do nemocnice. Pro dítě si přijel jeho otec. Případ budou nadále řešit policisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.