Pokud vás “Sčítání 2021” zastihne v nemocnici, komisaři přijdou za vámi

Foto: Sčítání 2021 (FB)

OSTRAVA – Sčítací komisaři odedneška navštěvují i nemocnice. Tuto možnost mají také pacienti Městské nemocnice Ostrava, kde se mohou nechat sečíst přímo na pokoji. Umožnilo jim to, s dodržením protiepidemických, podmínek vedení nemocnice.

Sčítání se týká hospitalizovaný pacientů na standardních lůžkách všech oddělení. Platí také pro klienty Léčebny dlouhodobě nemocných a Domu sociálních služeb v Radvanicích, jejichž zřizovatelem je rovněž Město Ostrava. Nemocniční sčítání bylo zahájeno 26. dubna a probíhat bude do pondělí 10. května, vždy v době od 10:00 do 17:00 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Komisaři budou otestováni antigenním testem a budou vybaveni respirátorem FFP2. Prokazovat se budou průkazkou nemocnice i průkazem Českého statistického úřadu s fotografií a jménem.

Sčítání nebude možné pro pacienty na intenzivních, covidových a dětských lůžkách,“ řekla za nemocnici náměstkyně ředitele Kateřina Kyselá s tím, že v tomto týdnu jsou distribuovány informativní letáčky na všechna vybraná oddělení.

Komisaři se zájemci vyplní formulář přímo na lůžku, kde je pacient hospitalizován. Na jednotlivá oddělení se v případě zájmu nových pacientů budou komisaři vracet, a to až do 10. května.