Při nehodě na Jihlavsku zasahoval vrtulník. Zaklíněného řidiče z auta dostávali hasiči

Foto: HZS Kraje Vysočina

JIHLAVA – K vážné dopravní nehodě došlo dnes ráno na Jihlavsku. Řidič zůstal v havarovaném vozidle zaklíněný a po vyproštění byl ve vážném stavu přepraven do nemocnice.

K havárii osobního vozu, které narazilo do stromu, došlo dnes kolem půl sedmé ráno u Dolní Cerekve. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Třeště a Jihlavy, zároveň dorazili pozemní záchranáři z Telče, vyslán byl i vrtulník letecké záchranné služby.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Zraněného řidiče museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit za použití hydraulického nářadí. Ihned po vyproštění byl zraněný muž předán zdravotníkům,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Petra Musilová. Ti jej z důvodu podezření na vnitřní zranění letecky transportovali do traumacentra v Brně.

Hasiči na havarovaném voze provedli protipožární opatření a místo technicky zabezpečili. Příčinu, průběh a okolnosti nehody policie šetří.