Projekt Jihlava v kondici má přes šest stovek nadšenců. Zlepšují si fyzičku a vyhrávají lákavé ceny

Ilustrační foto

JIHLAVA – Již desátý týden běží projekt Jihlava v kondici a za tu dobu se do něj  zapojilo 635 lidí. Každý, kdo si třikrát týdně zasportuje a dá o tom vědět ostatním, se může zúčastnit slosování o atraktivní ceny.

Projekt funguje jako veřejná skupina na Facebooku, kde si členové sdílejí své příspěvky z pohybových aktivit. „Smyslem založení skupiny je motivovat lidi k pohybu, aby nezapomínali na prospěšnost sportování i v době zavřených sportovišť. Celý projekt nese podtitul 3×30, což připomíná, že každý z nás by měl věnovat minimálně 3x v týdnu půl hodiny pohybu a péči o svoji kondici,“ říká hlavní iniciátor projektu, náměstek primátorky Jihlavy Petr Ryška.

Mezi nejčastější aktivity členů skupiny patří běh, chůze, cyklistika, ale i otužování, plavání nebo jóga. Kromě zvyšování kondice je lákavou motivací i spousta zajímavých odměn. Každý týden vylosuje náměstek Petr Ryška ze sdílených příspěvků deset výherců. V dnešním, desátém kole byly rozdány exkluzivní dárky od Českého olympijského výboru.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Tvůrci projektu by do něj rádi co nejvíce zapojili i děti a mládež. „Přes rok jsou ve škole bez tělocviku a bez možnosti hýbat se v rámci sportovních oddílů. Často jen sedí celé dopoledne u obrazovky počítače na online výuce a celé odpoledne pak u počítačových her nebo na sociálních sítích,“ dodal Petr Ryška s tím, že je velmi důležité vybudovat si už od mládí k pohybu a ke sportování kladný vztah.

Členové skupiny se již také zapojili do sportovně charitativních akcí, jako je Virtuální běh na podporu ligy vozíčkářů, či do projektu Deset tisíc kroků.