V České Lípě vyroste nový skatepark

ČESKÁ LÍPA – Českolipští radní schválili zadávací podmínky na výběr projektanta pro úplně nový skatepark. Ten stávající, umístěný vedle Sportareálu, již nevyhovuje současným trendům a je ve špatném technickém stavu.

Nový ráj pro jezdce na skateboardech, kolech BMX, in-line bruslích nebo koloběžkách, ale také pro vyznavače parkouru bude umístěn poblíž základní školy Špičák, a to mezi areálem školy a dřevěnou akustickou stěnou v Purkyňově ulici, která ve městě zároveň slouží jako legální plocha pro graffiti. V novém skateparku budou umístěny betonové překážky, a to jak pro začátečníky, tak pokročilé. Počítá se také s vybudováním základního zázemí. V parku samozřejmě nebudou chybět ani lavičky, odpadkové koše, nové osvětlení a také překážky pro v současnosti velmi oblíbený parkour.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Jezdci, kteří v současnosti využívají stávající areál, již dlouho volají po jeho obnově, zároveň jsme přemýšleli o novém prostoru pro mladé lidi. Navíc jsem se setkala s podněty na vytvoření zázemí pro ty, kteří se ve městě věnují parkouru. V průběhu přípravy projektové dokumentace chceme spolupracovat se členy místní komunity skaterů, kteří nám pomohou vyladit projekt tak, aby co nejvíce vyhovoval všem. Tento způsob přípravy projektu jsme uplatnili již při přípravě divadla a velmi se nám osvědčil. Věřím proto, že s výsledkem budou všichni spokojeni,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová a dodala, že projektant by se mohl do práce pustit v červenci letošního roku, na odevzdání projektu bude mít maximální lhůtu 6 měsíců.

První skatepark byl v České Lípě vybudován v roce 2005, rok na to ke stávajícím překážkám přibyla minirampa a park se dočkal rekonstrukce. Umístěn byl původně před Sportareálem v místech, kde je nyní parkoviště v Barvířské ulici. Na současné místo za Sportareál blíž k estakádě silnice I/9 byl park přesunut v roce 2013. Plechové překážky byly tehdy opraveny a natřeny speciálním nátěrem. O provoz Skateparku se stará příspěvková organizace Sport Česká Lípa.

„Před několika lety si město nechalo zpracovat architektonickou studii, která ověřila, že zvolené místo je pro vybudování Skateparku ideální. Věříme, že se nám podaří nabídnout další místo, kde se budou moci mladí lidé setkávat a smysluplně trávit volný čas,“ doplnil místostarosta České Lípy Martin Brož.

Foto: activeactivities.com.au, město Česká Lípa