V jarní sbírce potravin byli nejlepší zákazníci Kauflandu. Nejvíce se vybralo v Pelhřimově

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Sobotní potravinová sbírka přinesla o 30 procent zboží více než poslední jarní sbírka před dvěma lety. Jen zákazníci Kauflandu ho darovali téměř sto tun. Nejúspěšnější byla prodejna v Pelhřimově.

Zákazníci Kauflandu nakoupili mimořádných 91 695 kilogramů potravin a drogerie. Je to téměř třetina z celkového výtěžku, který byl 318 tun. Obchodní řetězec pak množství ještě navýšil celkem na 100 tun zboží. Nejvíce potravin a drogistického zboží odevzdali lidé v Pelhřimově, ve Slaném a v Táboře. V pelhřimovském Kauflandu to bylo 1 756 kg zboží.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podobně jako vloni nakupovali zákazníci především trvanlivé potraviny, zejména konzervy, těstoviny, rýži, luštěniny, trvanlivé mléko nebo dětskou výživu, ale také drogerii, například zubní pasty, dětské pleny, sprchové gely, vlhčené ubrousky a další hygienické potřeby.

Sbírku organizačně zajišťovali dobrovolníci z České federace potravinových bank, ale i zaměstnanci řetězce. „Lidem v nouzi jsme chtěli maximálně pomoci. Děkujeme všem našim zákazníkům, kteří projevili obrovskou solidaritu i v této nelehké době. Poděkování patří i našim zaměstnancům, kteří se na sbírce aktivně podíleli,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Všechny darované produkty poputují v příštích dnech přes regionální potravinové banky do neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova nebo lidem s psychickým a tělesným postižením.