VIDEO: Během Speedmarathonu 223 řidičů překročilo rychlostní limity

foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Celkem 253 přestupků řešili jihomoravští policisté v rámci dopravně bezpečnostní akce Speed Marathon. Přitom ve 223 případech šlo o porušení rychlostních limitů.

Rekordmanem byl cizí státní příslušník, který velmi spěchal u Pohořelic. Před křižovatkou, kde je omezena rychlost na 70 km v hodině, uháněl rychlostí 181 km v hodině. Hříšník zaplatil několikatisícovou kauci. Cestou na jiné stanoviště stačili dopravní policisté vyřešit i přestupek cizince, který zavčas neuvolnil levý pruh spěchající sanitce, která  převážela pacienta do nemocnice v Brně. Zaplatil blokovou pokutu v maximální výši. „Řešili jsme také 3 řidiče pod vlivem alkoholu, 4 šoféři za jízdy v ruce drželi hovorové zařízení, další 4 hříšníci jeli s vozidly, která byla ve špatném technickém stavu,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

To že někteří řidiči skutečně předpisy neřeší, se ukázalo také tento týden v Černovické ulici v Brně. V místě, kde se loni stala tragická dopravní nehoda, se mladý muž za volantem řítil rychlostí 109 km za hodinu, přitom je tam limit 50 km za hodinu a taky přechod pro chodce. Vzápětí se zjistilo, že má řidič platný zákaz řízení. „Zadělal si tak na podstatně větší problém, bude se zodpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnil Pavel Šváb.