Vlak se srazil s dodávkou, jeden člověk na místě zemřel

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – Dnes krátce po poledni museli hasiči zasahovat u tragické dopravní nehody, na nechráněném železničním přejezdu, kde se střetl vlak s dodávkou. Ve vlaku sedělo 19 cestujících, kteří z něj museli být evakuováni po nastavovacích žebřících.

Při příjezdu hasičů na místo události do Kostelce nad Orlicí, bylo nutné rychle vyprostit zraněného řidiče z dodávky.  Šlo o čas a naštěstí nebylo zapotřebí hydraulického nářadí. Po vysvobození šoféra z vozidla, u něj byla ihned zahájena resuscitace, při které hasiči záchranářům asistovali. Na místě byl připraven i vrtulník letecké záchranné služby. Přes veškerou snahu zasahujících řidič svým zraněním podlehl.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Zdemolované vozidlo jednotky zajistily a provedly na něm opatření proti vzniku požáru. Vlak dotlačil automobil na sloup s elektrickým osvětlením, na místě byla poškozena také výhybka,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Nikdo, z devatenácti cestujících, ve vlaku nebyl naštěstí zraněn. Hasiči pasažéry z vlaku evakuovali a doprovodili je na blízké nádraží. Místo nehody si poté převzala místní městská policie a Policie ČR.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí a drážní jednotka hasičů z České Třebové.