VODÁRNY PLZEŇ a.s. nabádají: Nejvyšší čas objednat si cisternu pro váš bazén!

Ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

PLZEŇSKO – Pokud vlastníte bazén a k jeho naplnění nevyužíváte svůj zdroj vody, pak máte nejvyšší čas objednat si cisternu od VODÁRNY PLZEŇ a.s. a váš zahradní bazén si nechat si napustit.

Termíny závozů se totiž rychle plní, letos zejména proto, že dovolenou budeme trávit hlavně na vlastních zahradách. Bazény zaváží VODÁRNA PLZEŇ a.s. zhruba od března a aktuálně máme už asi ze 40 % obsazené termíny až do poloviny května. Cisterna je stále oblíbenější možností, jak si zajistit v bazénu čistou a nezávadnou vodu. „V první chvíli má sice člověk tendenci jednoduše roztočit vodovodní kohoutek nebo použít vodu ze studně, to má ale svá pro i proti. Veřejná vodovodní síť není pro tak velké odběry k plnění bazénů určená. Pokud totiž člověk roztočí kohoutek naplno, může dojít vlivem nárazových změn hydraulických poměrů v potrubí k uvolnění usazenin na jeho stěnách a následnému nežádoucímu zakalení vody. A to nejen přímo v místě odběru, ale někdy i v poměrně širokém okolí. Způsob napouštění z kohoutku navíc není možno použít v lokalitách s nedostatečnou kapacitou vodního zdroje. V případě napouštění z vlastní studny se pak lidé mohou v bazénech setkat s různými nežádoucími látkami a s tím spojenou případnou likvidací chemikáliemi,“ říká mluvčí vodáren Dana Veselá.

Naplnění bazénu cisternou je jistota kvality i toho, že neohrozíte odběr pitné vody ve vašem okolí. „Naše cisterny disponují hadicemi 50 metrů i více a voda se tak dostane bez problému i do zahrad, kam je přívod komplikovaný. Při naplnění vody cisternou zaplatí sice zákazník vodné dle platného ceníku a dopravu, ušetří ale na stočném. Termín zavážky je nutné objednat na příslušných provozech VODÁRNY PLZEŇ a.s. e-mailem nebo telefonem a fakturu za závoz platit výhradně bezkontaktně na účet VODÁRNY PLZEŇ a.s. Při samotném napouštění bazénu je nezbytné používat ochranné respirátory,“ pokračuje mluvčí.

Pokud se přesto zákazník rozhodne nevyužít cisternu a bude chtít naplnit bazén přímým napouštěním z vodovodu, musí dodržovat pravidla. Je nezbytné postup konzultovat s pracovníky centrálního dispečinku VODÁRNY PLZEŇ a.s. (tel. číslo 377 413 444), kde získá pokyny, jak postupovat, aby nedošlo k ohrožení kvality pitné vody u něj ani ve veřejném vodovodu. „Obecně lze říci, že čas napouštění je nutné volit v nočních hodinách a zároveň platí jednoduché pravidlo rychlosti napouštění cca 10 litrů za minutu (lze jednoduše vyzkoušet na kbelíku o objemu 10 litrů). Současně si dovolujeme upozornit na nastavené denní a hodinové limity u odběratelských smluv uzavřených v souladu s platnou legislativou,“ dodává mluvčí Dana Veselá.

Kontakty na příslušné provozy:
Plzeň – tel.: 377 413 442, e-mail: marta.sevcikova@vodarna.cz
Kralovice – tel.: 373 396 304, e-mail: lukas.kovar@vodarna.cz
a Nýřany – tel.: 377 931 315, e-mail: lubos.kucera@vodarna.cz