Z hořící pergoly se rozšířily plameny na blízký rodinný dům

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Špatně udělaný komín může způsobit pořádný problém. Nyní o tom ví své obyvatelé domu v obci Nepolisy. Tam muselo přispěchat pět hasičských jednotek, aby zlikvidovaly požár, který ničil pergolu i rodinný dům.

Jak dnes potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k události došlo uplynulý pátek v obci Nepolisy v části Zadražany, krátce po čtvrté hodině ranní. Při příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že se oheň z hořící pergoly rozšířil také na přilehlý dům. Plameny likvidovaly u rodinného domu jeho přízemí i podkroví. „Požár byl lokalizován před 6. hodinou ranní, následně jednotky dohašovaly skrytá ohniska a rozebíraly střešní konstrukci. Hasební zásah probíhal i pomocí výškové techniky,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že k požáru došlo pravděpodobně kvůli špatně udělanému komínu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova, Hradce Králové a také dobrovolné jednotky z Chlumce nad Cidlinou, Nového Bydžova a Nepolis.