Zaseknutý kamion, pod železničním nadjezdem, museli vyprostit hasiči

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Dnes po deváté hodině dopoledne měli hasiči pořádně napilno. Zašprajcnutý kamion s kontejnerem, pod mostní konstrukcí, zastavil vlakovou dopravu a musel být k jeho vyproštění povolán jeřáb.

K události došlo v Trutnově v ulici Petříkovická. Řidič vjel s kamionem pod železniční nadjezd, o který se zasekl a zůstal vzpříčený napříč silnici. „Nárazem byla poškozena nejen kabina, ale i samotný kontejner, který se utrhl a částečně z návěsu spadl. Velitel zásahu povolal na místo události vyprošťovací automobil s jeřábem, pomocí kterého vozidlo jednotka vyprošťovala,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hasiči museli nejprve spadlý kontejner vrátit zpátky na návěs a zajistit ho, aby nedošlo k jeho dalšímu nechtěnému pohybu. Velkým štěstím bylo, že nebyl naložen. Až po tomto zákroku mohl být pomalu, ale jistě kamion ze spodku mostní konstrukce uvolněn. „Provoz na železniční trati byl nejprve zastaven, po prohlédnutí mostu odborným pracovníkem Správy železnic byly vlaky na trať opět brzy vpuštěny,“ dodává mluvčí.

Krátce po dvanácté hodině bylo vozidlo zcela vyproštěno a odstaveno mimo silnici, ta byla poté plně zprůjezdněna. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a drážní jednotka hasičů z Nymburka.