Žena zavolala na muže přehrabujícího se v popelnici strážníky, on jen hledal klíče

Ilustrační foto

BRNO – Kuriózní případ řešili strážníci brněnské policie včera ve večerních hodinách. Obyvatelka Brna zahlédla muže, který se přehraboval v kontejneru a jelikož jí to přišlo podezřelé, nahlásila vše na linku 156. Dotyčný však jen hledal klíče, které mu tam spadly a žádného přestupku se nedopustil.

Žena vypověděla, že na Chaloupeckého náměstí stojí na dětském hřišti muž a přehrabuje se v odpadcích. Dle volající se jednalo o velmi podivného člověka, který vytahuje smetí z kontejneru a skládá ho vedle herních prvků. „Na místo dorazila hlídka a ihned se muže zeptala, co tam provádí. Vysvětlení bylo ale jednoduché. Při vynášení odpadků mu do kontejneru spadly klíče, proto nádobu odtáhl do parku pod světlo, aby se mu lépe předmět hledal,“ usmívá se při vyprávění mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem. Po chvíli svazek klíčů skutečně našel a v přítomnosti hlídky popelnici převezl na své místo. Jelikož po něm žádné smetí v parku nezůstalo, hlídka se s ním rozloučila a všichni se rozešli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.