Zkratka ze Vsetína do Rožnova projde opravou, řidiči musí počítat s částečnou uzavírkou

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Rozsáhlá rekonstrukce čeká téměř tříkilometrový úsek silnice III/05726 mezi Velkou Lhotou a Valašskou Bystřicí. Začne se v prvních květnových dnech a stavět se bude v několika etapách. Až do konce listopadu tu řidiči musí počítat s dopravním omezením.

Hojně využívaná zkratka na cestě ze Vsetína do Rožnova pod Radhoštěm už je značně opotřebená. Kraje silnice jsou deformované a jsou v ní díry, je navíc tak úzká, že dvě nákladní auta mají problém projet vedle sebe. Ve špatném stavu je i most přes Bystřičku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Silničáři tu plánují obnovit asfaltové vrstvy, opravit lokální deformace a rozšířit silnici na 6,5 metru. Zajistí se i odvodnění vozovky. Zároveň se kompletně přestaví mosty ev. č. 05726-12 a 05726-14. Součástí prací budou i stavební úpravy sjezdů a účelových komunikací, přeložka vzdušného vedení nízkého napětí a sdělovacího vedení CETIN, vegetační úpravy a demolice staré roubenky, která je dopravní závadou a brání rozhledu v levotočivém oblouku. Zároveň s tím se obce Velká Lhota a Valašská Bystřice pustí do vlastních oprav a výstaveb, jako jsou nástupiště autobusových zastávek nebo chodníky.

Od 3. května do 31. listopadu letošního roku tu vozidla s hmotností do 3,5 tuny budou jezdit jedním jízdním pruhem a řízení dopravy převezmou semafory. Objízdná trasa pro nákladní auta povede do konce června přes Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Bystřičku, od července pak přes Rožnov pod Radhoštěm, Hutisko-Solanec, Velké Karlovice, Ústí, Vsetín a Bystřičku.

Rekonstrukce celého úseku o délce 2 770 metrů potrvá do roku 2023. Předpokládá se, že převážná část prací bude hotová již koncem roku 2022. Náklady jsou vyčísleny na 181 milionů korun včetně DPH.

Foto: ŘSZK