Zloděj papoušky za 30 tisíc raději vypustil, asi moc křičeli

ilustrační foto: pixabay.com

HODONÍN –  V minulém týdnu řešili policisté na Hodonínsku kuriózní krádež se šťastným koncem. V pondělí večer se na tísňovou linku obrátil pětašedesátiletý chovatel, kterému někdo odcizil dva australské papoušky.

Neznámý lapka mu sebral růžové papoušky kakadu ze zajištěné voliéry vedle domu. Policisté neprodleně rozjeli velké pátrání, do kterého dokonce zapojili i okolní starosty. Netrvalo dlouho a informace o netradiční krádeži se rozšířila i na sociální sítě. Zanedlouho se policistům začali ozývat svědci, kteří krásné papoušky viděli létat po okolí. Na základě několika tipů trvalo několik dnů papoušky vypátrat. Papoušky si nakonec majitel dokázal sám odchytnout. Ty zřejmě vypustil sám zloděj ve strachu před případným odhalením. Tito velmi cenní domácí mazlíčci totiž dokážou být ve stresu velmi hluční. „V případě dopadení hrozí zloději za trestné činy krádež a porušování domovní svobody až dvouletý pobyt za mřížemi,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

zdroj: Policie JMK