Agresor vyhrožoval muži s nožem v ruce, byl v celostátním pátrání

Ilustrační foto

BRNO – Dvojice procházela Bohunicemi kolem místního supermarketu, kde se dostala do křížku se skupinkou osob popíjející alkohol. Jeden z ní vytáhl na muže zbraň a ohrožoval ho. Strážníci poté zjistili, že je dotyčný v celostátním pátrání.

Člen skupinky začal procházejícího muže agresivně urážet a nakonec vytáhl i nůž, kterým mu vyhrožoval. To vše oběť nahlásila na linku 156. Operační středisko proto na místo vyslalo kromě hlídky z místní služebny také dvě hlídky pořádkové jednotky. Strážníci na místě oslovili pětici včetně šestadvacetiletého muže, který se měl činu dopustit. Ten ale tvrdil, že nic neudělal a žádnou zbraň u sebe nemá. „Byl však značně nervózní, jeho agresivita se stupňovala a neuposlechl výzvy hlídky, aby zůstal na místě. Ta pak neměla jinou možnost, než ho spoutat,“ vysvětluje mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přítomní svědci potvrdili, že k incidentu skutečně došlo, agresor si ještě před příjezdem hlídky schoval nůž ke kamarádovi do batohu. Na místo přijela republiková policie k ověření osobních údajů, ve kterém vyšlo najevo, že dotyčný opakovaně nahlásil nepravdivé jméno, nejspíše proto, že byl v hledáčku policie. Převzala si proto celý případ i s podezřelým a bude ho nadále řešit.