Cyklistka si vyrazila na výlet po dálnici D5. Přišlo jí to na 2 000 korun!

Foto: Policie ČR

BEROUN – Frčet si to na kole po dálnici, po rychlostní silnici či silnici pro motorová vozidla je cyklistům zapovězeno.  Nemohou tam ostatně ani s elektrokolem, protože ani ta nepatří mezi motorová vozidla, i když  si to o nich určitá část populace myslí.

V neděli 25. dubna v podvečerních hodinách řidiči hlásili na 158 cyklistku na dálnici D5. Na místo okamžitě vyjela hlídka. Na 11 kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu, nedaleko sjezdu na obec Loděnice berounští policisté zastavili ženu jedoucí na jízdním kole. Zjistili, že jde o šestačtyřicetiletou nebojácnou cizinku, které hned za přestupek uložili blokovou pokutu ve výši 2 000 korun.  Poté jí doprovodem služebního vozidla zajistili bezpečnost na nejbližší sjezd z dálnice, odkud se vydala už po silnici II. třídy do Prahy.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích jasně stanoví, že na dálnici a silnici pro motorová vozidla je dovolen pouze provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž nejvyšší dovolená rychlost není nižší než 80 kilometrů za hodinu. Z toho vyplývá, že cyklisté sem mají vjezd a vstup zakázán.

Foto: Policie ČR