Havarovaný vůz neměl pojištění ani technickou. Jeho řidič navíc nikdy neprošel autoškolou

Ilustrační foto

JIHLAVA – Dopravní nehoda na Jihlavsku odhalila řidiče s několikaletým zákazem řízení, který přitom nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Navíc havaroval s vozem, který neměl na silnici co dělat. Mladý muž je nyní podezřelý z trestného činu a několika dopravních přestupků.

Řidič Škody Felicia jel v pondělí 26. dubna po druhé hodině odpoledne po silnici směrem na Popice. „Po projetí mírné zatáčky dostal smyk a vyjel mimo vozovku, kde sjel přes náletové dřeviny do prostoru vykáceného lesa. Ke zranění osob při havárii nedošlo,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Mladý muž podstoupil testy na drogy a alkohol s negativním výsledkem.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté vzápětí zjistili, že řidič nikdy neabsolvoval autoškolu, ale přesto běžně jezdil, a že mu soud proto udělil až do roku 2024 zákaz řízení. V nepořádku bylo ale i vozidlo, na němž byly umístěny registrační značky z jiných aut. „Automobil dále neměl sjednáno zákonné pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla a platnou technickou prohlídku, která skončila v roce 2018,“ dodala Jana Kroutilová.

Devětadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a z dopravních přestupků. Policisté šetří rovněž dopravní nehodu a umístění cizích registračních značek na vozidle.