Hudebník Rudy Linka bude mít v Mahenově divadle nový termín koncertu

BrnoRudy Linka, jeden z nejlepších kytaristů, se v Brně chystal již na podzim 2020 odehrát svůj koncert a to v pojetí One man show. Bohužel koncert se neuskutečnil. Avšak nemusíte se bát, vystoupení tohoto skvělého hudebníka bylo přesunuto na tento rok. Máte-li rádi jazz, je pro vás akce v Mahenově divadle jako dělaná.

Tento světoznámý jazzman, který ve svých devatenácti letech odešel z tehdejšího Československa přes Švédsko do Ameriky, vydal dosud deset CD, na kterých spolupracoval s řadou renomovaných jazzových hudebníků. Prestižní časopis Down Beat Magazine ho zařadil v roce 1998 mezi 10 nejlepších jazzových kytaristů světa a jeho album Czech It Out bylo v roce 1996 německým časopisem JazzThing Magazine zvoleno jednou z nejlepších nahrávek.

Pro mě je nejdůležitějším prvkem v hudbě rytmický pocit zvaný ‚swing‘ a improvizace. Improvizace vyžaduje, aby byl hudebník schopen přijmout riziko, nebál se otevřít objevům nejen svým osobním ale i celé kapely. Podle mého názoru jazz je výsledkem společného úsilí a znamená výjimečnou hudbu hranou skvělými hudebník“, uvádí Rudy Linka.

Jste-li zvědavi na tohoto výjimečného kytaristu, mimo jiné zakladatele jednoho z největších hudebních festivalů Bohemia JazzFest, přijďte se podívat! Akce, plná hudby a humoru, vás nadchne inspirující atmosférou.

Vstupenky lze koupit, nebo zarezervovat na stránkách Národního divadla Brno, kde sledujte také nejnovější informace o aktuálním termínu v roce 2021.