Motorkářská sezóna je tu. Počítejte s častějšími kontrolami na Červenohorském sedle

ilustrační foto

ŠUMPERSKO – Policie informovala o tom, že stejně jako v minulých letech počítá i letos po celou dobu motorkářské sezóny s častějšími kontrolami na silnici vedoucí přes Červenohorské sedlo. Tuto lokalitu si pro její členitost oblíbili řidiči silných strojů. Ti však mnohdy přeceňují své síly a ohrožují sebe i druhé.

Na dodržování pravidel v tomto úseku a častou nekázeň především motorkářů se policie zaměří jak při běžných kontrolách, ale také v rámci dopravně bezpečnostního opatření, na kterém se budou zejména o víkendech pravidelně podílet šumperští a jeseničtí policisté a také policisté z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Intenzivnější dohled začne již během nadcházejícího víkendu. Kontroly budou podle policie zaměřeny především na dodržování rychlosti, způsob jízdy, technický stav vozidel, kontrolu dokladů, alkohol a drogy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Loni jsme na Červenohorském sedle řešili 359 přestupků a na pokutách uložili přes 180 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Během motorkářské sezóny bylo dokumentováno 6 nehod s účastí motorkářů. Jedna z havárií skončila tragicky, dva motorkáři se zranili těžce, ve zbylých případech se jednalo o lehká zranění.