Na Znojemsku hořel vepřín. Hasiči zachránili 800 vepřů

zdroj: HZS JMK

ZNOJMO – V úterý v odpoledne zasahovalo 11 hasičských jednotek u požáru vepřína v obci Ctidružice. Operační středisko vyhlásilo 2. stupeň požárního poplachu. Jeden člověk se zranil. Předběžně je vyčíslena škoda na 2 miliony korun.

Na místo se postupně sjelo 11 jednotek. Do boje proti plamenům hasiči nasadili několik vodních proudů. Oheň zcela zachvátil část haly o velikosti plochy 23 krát 25 metrů z celkové plochy 120 krát 25 metrů. V této části nebyla žádná zvířata, ale ve vedlejší části bylo 800 vepřů. Hasiči doslali požár pod kontrolu za 25 minut, pak začali rozebírat střešní konstrukci a dohašovali drobná skrytá ohniska. „Požár byl zlikvidován v 18.24 hodin. Vyšetřovatel vyčíslil škodu předběžně na 2 miliony korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 10 milionů korun,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Kolem 19. hodiny se jednotky vrátily zpět na základnu. Na místě zůstala místní dobrovolná jednotka kvůli kontrole požářiště. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje. Při požáru se zranil jeden zaměstnanec firmy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line