Opilý muž s více než 3 promile přelezl spuštěné závory železničního přejezdu. Vlak se k němu velmi rychle blížil

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Závory na přejezdu a červené světlo jasně dává všem na srozuměnou, že během chvíle po kolejích projede vlak. To však nijak nezajímalo podnapilého devětadvacetiletého muže, který riskoval život.

K události došlo, jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, toto pondělí v Hostinném. Policisté se služebním vozidlem, stojící v koloně, použili výstražný maják a museli předjet všechna vozidla, aby bylo možné situaci rychle řešit.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muži se podařilo závory zdolat, ale hned poté zavrávoral a zastavil se ve chvíli, když projížděl osobní vlak na Vrchlabí. Policisté provedli s mužem dechovou zkoušku, která ukázala 3,23 promile alkoholu v dechu.

„Hlídka s devětadvacetiletým mužem projednala přestupek v dopravě, konkrétně vstup chodce na železniční přejezd v případech, kdy je to zákonem zakázáno. Jelikož se svým protiprávním jednáním souhlasil, uložili mu pokutu,“ říká mluvčí. Protože hrozilo nebezpečí, že by mohl muž dál se svým životem hazardovat, tak byl policisty převezen na záchytku.