Po své mladé partnerce hodil starší muž z Jesenicka sekeru

JESENICKO – Velmi nepříjemnou zkušenost ze soužití s o polovinu starším mužem má za sebou mladá žena z Jesenicka. Padesátiletý muž jí nejen vulgárně nadával, ale také po ní házel různé věci a opilý od ní vyžadoval různé práce. Jeho agresivita se během února ještě vystupňovala. Případem se nyní zabývají kriminalisté.

Padesátiletý muž měl svou o polovinu mladší partnerku na Jesenicku již delší dobu častovat vulgárními nadávkami, vyhrožovat jí zaťatou pěstí, házet po ní věcmi, které měl po ruce a často pod vlivem alkoholu ji pobízet k různým pracím. „Během února se měla jeho agresivita vůči ní ještě stupňovat,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Vztáhnout na ni měl nejen ruku, ale měl ji také ve spánku udeřit dřevěnou hůlkou do hlavy a způsobit jí zranění, se kterým však nevyhledala lékařské ošetření. Naposled se měl ženy se sekerou v ruce vyptávat, kde má doutník a víno. Protože z něj měla žena strach, snažila se vzít nohy na ramena. To už ale měla sekera letět stejným směrem. Naštěstí ji nezasáhla. Pro případ, že by se žena chtěla obrátit na policii, ji předem ujišťoval, že policistům vysvětlí, že opilá spadla a sama se zranila. Případem se začali zabývat kriminalisté. Padesátiletý muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování, v případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí mimo jiné až tři roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .