Probíhá soutěž o životě v obcích. Hlasujte pro tu svou

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Celé tři týdny má veřejnost možnost hlasovat pro svou obec v rámci soutěže Rok života v obcích kraje Vysočina. Z 23 přihlášených obcí budou vybrány tři nejlepší, které se mohu těšit na věcné i finanční dary.

Hlasování odstartovalo v pondělí 26. dubna a potrvá do pondělka 16. května. Cílem soutěže je zviditelnit činnost těch nejmenších obcí v kraji při řešení různých mimořádných situací spojených s dopadem pandemie do jejich běžného života.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Velký počet přihlášených obcí organizátory překvapil. „Každá přihlášená obec doložila nejen popis činností, které proběhly v nelehké době zákazů a restrikcí, ale i zajímavá videa. Je velmi pěkné vidět, že se život v obcích nezastavil, ale naopak se posílila soudržnost jejich obyvatel, “ uvedla náměstkyně hejtmana Hana Hajnová.

Hned následující den po ukončení veřejné části hlasování vybere tři nejlepší obce také odborná komise. Hodnoceno bude zejména množství realizovaných aktivit, inovativnost přístupu, počet zapojených obyvatel, stejně jako např. počet zapojených spolků v obci.

Hlasovat můžete zde. Oznámení výsledků a slavnostní předání cen proběhne ve čtvrtek 26. května.

Finanční odměny pro vítězné obce

Cena veřejnosti: 1. místo 50 000Kč , 2. místo 40 000Kč, 3. místo 30 000Kč

Cena komise:      1. místo 50 000Kč, 2. místo 40 000Kč, 3. místo 40 000Kč