S dětskou pistolkou přepadl trafiku v Novém Boru

ČESKOLIPSKO – V Novém Boru došlo k přepadení trafiky. Lupič byl ozbrojen dětskou plastovou pistolí, což trafikantka v takové emočně vypjaté chvíli nemohla tušit, proto mu vydala 800 korun. Kriminalisté lupiče vypátrali a soudce ho poslal do vazby.

V sobotu 10. dubna kolem 10.30 vstoupil do trafiky v Husově ulici v Novém Boru muž v tmavém oblečení s kapucí na hlavě a s nákrčníkem vytaženým až pod oči. Když došel k prodejnímu pultu, namířil na 54letou prodavačku a majitelku obchodu v jedné osobě pistoli. Její hlaveň ženě směřovala na břicho. Lupič na ni křičel, ať mu dá peníze, což také v obavě o svůj život udělala a na pult mu hodila bankovky v celkové hodnotě 800 korun. Ty popadl a z trafiky utekl, aniž by ženě ublížil. V době činu se v trafice žádný jiný zákazník nenacházel. Trafikantka následně kontaktovala tísňovou linku 158.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Kriminalisté začali na případu intenzivně pracovat a pátrat po totožnosti ozbrojeného lupiče. Jejich nasazení přineslo výsledky a dne 20. dubna zadrželi na Českolipsku 32letého muže, kterého ze spáchání loupeže důvodně podezřívali. Ukázalo se, že se nepletli. „Jedná se o již šestkrát soudně trestaného majetkového recidivistu, který nemá stálé bydliště ani zaměstnání. Ke spáchání loupeže, k němuž se policistům při výslechu do protokolu přiznal, ho podle jeho slov dohnala finanční tíseň. Policisté ho ještě v den zadržení obvinili ze zločinu loupeže a podali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Ukázalo se, že muž loupež spáchal s dětskou plastovou pistolkou, kterou policistům v průběhu vyšetřování vydal. Ta je pro laika, obzvlášť v emočně vyhrocené situaci jakou je loupež, se skutečnou pistolí snadno zaměnitelná. Pistol si můžete prohlédnout na přiložené fotografii.

„Vzhledem k tomu, že muž nedostatek peněz řeší častěji kriminálním než legálním způsobem, a také proto, že mu za loupež hrozí desetiletý trest odnětí svobody, kterému by se mohl vyhýbat, souhlasil s jeho vazebním stíháním nejen státní zástupce, ale také soudce. Policisté ho do vazby eskortovali minulý čtvrtek 22. dubna,“ dodala mluvčí Baláková.

Foto: Policie ČR