S Nextbike na Hloučelu, sdílená kola vyjíždí za město

S Nextbike to nebudete mít na Hloučelu daleko. foto: Město PV

PROSTĚJOV- Prostějovská sdílená kola Nextbike mají další zastávku. Stalo se jí Občerstvení u Maříků v lesoparku Hloučela, které se nachází bezprostředně u cyklostezky. V Prostějově mohou lidé na kolo nasednout nebo ho odstavit na dvaačtyřiceti oficiálních stanicích. Hloučela je prvním místem ryze v přírodě.

„Nápad zřídit stanici Nextbike na našem občerstvení byl v mojí hlavě již delší dobu. Její realizace byla velká souhra okolností a náhoda, která vedla k úspěšné realizaci. Díky našemu strategicky umístěnému místu u cyklostezky patří cyklisté patří mezi naši většinovou klientelu. To se ukázalo hned první víkend, kdy jsme modrá kola nestačili počítat. Chce to ještě čas, aby si lidé na tuhle stanici více zvykli, ale určitě v tom vidím velký potenciál,“ sděluje majitel občerstvení Karel Vlach.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Stanice, která byla na Hloučele zbudována, je stejná jako kterákoliv jiná ve městě. Je kompatibilní s aplikací Nextbike, kterou si můžete stáhnout zdarma do svého mobilu. „Další novinkou, kterou chystáme ve spolupráci s Olomouckým krajem a Střední Moravou – sdružení Cestovního Ruchu je vybudování první nabíjecí stanice pro elektrokola na Prostějovsku v rámci turistické trasy EuroVelo 9,“ dodává Vlach.

Projekt Nextbike úspěšně běží v jednadvaceti českých a moravských městech. V Prostějově je k dispozici 120 kol, s nimiž se lze přesouvat nezávisle na jízdních řádech a omezených možnostech parkování. Půjčení kola je jednoduché. Stáhněte si appku nextbike do svého mobilu a využívejte sdílených kol po celém světě. Účet aktivujete verifikací platební karty. Spusťte appku nextbike, zvolte “Půjčit kolo” a naskenujte QR kód na kole. Kolo se automaticky otevře a vy můžete vyrazit. Vraťte kolo do oficiální stanice nextbike a stáhněte páčku nad zadním kolem směrem dolů. Výpůjčka se automaticky ukončí.