Studenti olomoucké strojárny dosáhli nevídaného úspěchu v celorepublikové soutěži

OLOMOUC – Až se budete příští rok rozhodovat, na jakou střední školu přihlásíte svého potomka, možná vás přesvědčí studenti olomoucké strojárny. Ti naprosto ovládli letošní ročník soutěže v CAD modelování, při kterém jde o přenesení reálných předmětů do digitální podoby. Olomoučtí studenti obsadili v celorepublikové soutěži první tři místa.

Deset finalistů z celé České republiky, jedna komunikační platforma a rovné dvě hodiny času na zpracování zadaného modelu – takové byly podmínky letošního ročníku soutěže v CAD modelování, při kterém jde o přenesení reálných předmětů do digitální podoby. Finále proběhlo online 7. dubna. S úkolem se nejlépe popasovali studenti Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci (SPŠS). „Skvělý výkon předvedl Vít Budina, který v hodnocených parametrech získal maximální počet bodů a stal se absolutním vítězem. Zabodovali ale i další naši studenti – druhé místo obsadil Vít Polišenský a třetí místo patřilo Tomáši Vackovi. Martin Dvořák obsadil desáté místo,“ řekl Karel Neumann, ředitel olomoucké strojárny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Organizátoři soutěže se inspirovali spinnerem – oblíbenou hračkou nedávné doby. A to proto, že úkoly zadávané studentům by měly být z praxe a běžně použitelné. Dalším důvodem je, že aktuální technologie 3D tisku umožňují si podobné zpracované modely snadno vytisknout. „Výsledek soutěže ukazuje, že i v době distanční výuky máme výborné studenty. Navíc dokládá vysokou úroveň vzdělávání na olomoucké strojnické průmyslovce a to, že kluci prostě umí a v praxi se určitě neztratí,“ uvedl radní Olomouckého kraje pro oblast školství Aleš Jakubec.